Poziv učenicima 2.A, 3.A i 4.A na natječaj za sudjelovanje u Erasmus+ projektu

. Objavljeno u Erasmus+ projekt Youth for volunteering

Dragi učenici,

veselimo se da vam ovim putem nakon uvodnih informativnih razgovora možemo uputiti poziv za sudjelovanje na natječaju za izbor učenika koji će sudjelovati u Erasmus + projektu Youth Exchange - "Youth for volunteering".

Projekt će se održati u Zagrebu u vremenu od 15.3. do 23.3.2024. Naša škola sudjelovat će kao predstavnik Hrvatske zajedno s Medicinskom školom iz Šibenika. Ostali sudionici su učenici iz Srbije, Sjeverne Makedonije i Rumunjske. Svaka nacionalna ekipa imat će 10 članova, a naša škola odabrat će šest učenika iz drugog, trećeg i četvrtog razreda gimnazije koji će je predstavljati.

Za sudjelovanje u projektu potrebno je imati malo dobre volje za druženjem i učenjem, dovoljno želje za upoznavanjem s prednostima volontiranja i aktivnog uključivanja u društvene procese u svojoj lokalnoj zajednici, hrabrosti za komuniciranjem na engleskom jeziku s vršnjacima te kreativnosti i spremnosti na timski rad.

Kako bi upravo vi bili izabrani među 6 članova drniške ekipe potrebno je također prijaviti se na natječaj koji se sastoji od sljedećega:

• Proučiti priloženu dokumentaciju vezanu za projekt.
  • Napisati i na vrijeme predati motivacijsko pismo. U motivacijskom pismu potrebno je navesti i opisati sve razloge i prednosti zbog kojih misliš da si upravo ti idealna osoba za sudjelovanje u ovoj vrsti projekta. Dužina pisma nije presudna; potrebno je kvalitetno obrazložiti svoju motivaciju, navesti osobine koje te krase i ponešto reći o odlikama i prednostima volontiranja u zajednici, dosadašnjim iskustvima s volontiranjem i sl. motivacijsko pismo moguće je predati u tiskanom obliku ili u rukopisu.
  • Nakon predaje motivacijskog pisma održat će se kratki informativni razgovor s kandidatima u kojem će kandidat navesti svoja iskustva s volontiranjem i objasniti što mu je cilj (koje dobrobiti očekuje od sudjelovanja u projektu).
  • Tročlana komisija nastojat će objektivno i pravedno vrednovati vaše prijave i odabrati 6 osoba koje će predstavljati našu školu.
  • Nakon odabira učenika potrebno je s nastavnikom mentorom pripremiti dvije radionice na temu, jednu teorijsku i jednu praktičnu.

Uvjeti prijave za sudjelovanje:

• učenik Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš
  • dobrovoljna prijava na natječaj
  • predana dokumentacija do 31.1.2024.
  • suglasnost roditelja/skrbnika

Dokumentacija za prijavu (svi dokumenti su priloženi na dnu stranice):

• ispunjen obrazac za prijavu
  • motivacijsko pismo
  • potpisana suglasnost roditelja/skrbnika za sudjelovanje u projektu
  • potpisana suglasnost roditelja/skrbnika za korištenje osobnih podataka učenika u projektu

Način bodovanja:

• opći uspjeh prethodnog razreda, strani jezik prethodnog razreda, vladanje, sudjelovanje u izvannastavnim aktivnostima (ukupno je moguće dobiti 5-10 bodova)
  • motivacijsko pismo (5-10 bodova)
  • nepovoljan ekonomski položaj (1-2 boda)
  • izrečena pedagoška mjera u prethodnom razredu (-1 bod za opomenu, -2 boda za ostale)
  • razgovor (1-5 bodova)

Postupak prijave:

Učenici natječajnu dokumentaciju trebaju predati do 31.1. 2024. na ruke nastavnicima Marijani Mijat i Alenu Tomiću. Privremeni rezultati će biti objavljeni pod šiframa učenika na školskoj web stranici projekta 1.2.2024.

Učenici će biti pozvani na razgovor 2.2.2024. prema zadanom rasporedu.

Napomena:

Za razmjenu će se odabrati još 2 učenika koji će biti na rezervnoj listi. Tim učenicima se savjetuje da pohađaju sve pripremne aktivnosti kako bi se, u slučaju odustajanja nekog od odabranih učenika, mogli uključiti u projekt.

Za sve dodatne informacije možete se javiti koordinatorima projekta:

U prilogu vam dostavljamo svu potrebnu dokumentaciju za prijavu.

Prijava traje do srijede, 31.1.2024. Napisano motivacijsko pismo potrebno je predati psihologici škole Marijani Mijat ili nastavniku Alenu Tomiću.

1. INFORMACIJE O PROJEKTU 195 KB "/
2. OBRAZAC ZA PRIJAVU 889 KB "/
3. MOTIVACIJSKO PISMO 344 KB "/
4. OBRAZAC SUGLASNOSTI RODITELJA/SKRBNIKA ZA SUDJELOVANJE U PROJEKTU 55 KB "/