EPAS - European Parliament Ambassador School

Nositelj aktivnosti:

• Martina Jerković prof. izvrstan savjetnik

Ciljevi programa:

• podići razinu informiranosti mladih o Europskoj uniji,
  • podići svijesti o zajedničkim europskim vrijednostima,
  • razumijevanje vlastitih prava i aktivnog građanstva,
  • upoznavanje učenika s ustrojem EU te osnovnim činjenicama o institucijama i njihovim funkcijama,
  • upoznavanje učenika s ovlastima i ulogama Europskoga parlamenta,
  • podizanje znanja o važnosti očuvanja okoliša,
  • upoznavanje učenika o borbi protiv terorizma i zlouporabe droga,
  • razumijevanje biračkog prava i važnosti aktivnog sudjelovanja u demokratskim procesima,
  • jačanje timskog rada, kulture javnoga govora te razvoja funkcionalne jezične pismenosti.

Svrha aktivnosti:

• Jačanje znanja srednjoškolaca o Europskoj uniji i parlamentarnoj demokraciji, stvaranje radnih timova učenika između 1. do 4. razreda unutar škole i suradnja s učenicima iz drugih EPAS škola.

Način realizacije:

• Radni moduli, radionice, rasprave, volonterski rad, obilježavanje važnijih datuma za EU, izrada promotivnih materijala, suradnja s EU Direct ured Šibensko-kninske županije, suradnja s Europskim parlamentom – Ured u Zagrebu, te suradnja s ostalim školama koje su uključene u projekt EPAS iz Hrvatske i EU.

Vremenik aktivnosti:

• Tijekom školske godine.

Facebook stranica: