Zahtjevi za izdavanje duplikata/prijepisa svjedodžbi

. Objavljeno u Duplikati svjedodžbi

Zahtjevi za izdavanje duplikata/prijepisa svjedodžbi predaju se, a prijepisi se preuzimaju, kod administratora radnim danom od 09:00 do 13:00 sati. Zahtjev (za bivše učenike Škole) možete preuzeti u nastavku.

Na temelju tar. br. 52. stavak 6) Uredbe o tarifi upravnih pristojbi (Narodne Novine, broj 8/17) upravna pristojba za izradu duplikata svjedodžbe iznosi 70,00 kuna.

Sredstva je potrebno uplatiti na žiro-račun osnivača Škole, Šibensko-kninsku županiju. Uplatnicu (primjer) možete preuzeti u nastavku.

PRIMATELJ: ŠIBENSKO-KNINSKA ŽUPANIJA
Model: HR 68
Poziv na broj: 7390-OIB podnositelja zahtjeva-18090
Opis plaćanja: Uplata za duplikat svjedodžbe

Osoba koja je na temelju članka 8. Zakona o upravnim pristojbama (Narodne novine, broj 115/2016) oslobođena je od plaćanja upravne pristojbe, obvezna je uz zahtjev priložiti odgovarajuću ispravu kojom dokazuje svoj status (potvrdu/rješenje nadležnog tijela), radi oslobođenja od plaćanja upravne pristojbe na duplikat svjedodžbe.

Na temelju članka 9. stavka 2. točke 23. Zakona o upravnim pristojbama (Narodne novine, broj 115/2016) upravna pristojba se ne plaća za izdavanje svjedodžbi kao dokaza o stručnoj spremi i obrazovanju za nezaposlene osobe koje se javljaju na natječaje za zapošljavanje.

Duplikat svjedodžbe izdaje se na obrascu koji je isti kao i obrazac originalne svjedodžbe, a ako škola više ne posjeduje originalni obrazac izdaje prijepis ocjena na praznom papiru s podacima iz matične knjige učenika, ovjeren od strane ravnatelja.

Duplikat se izdaje najkasnije u roku od 15 dana od dana uredno podnesenog zahtjeva (obrazac dostupan na web stranici https://www.ss-ivana-mestrovica-drnis.hr/. i nakon podnesenog dokaza o uplati.

Duplikate svjedodžbi i/ili potvrda o položenim ispitima državne mature izdaje Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Za dodatne informacije obratite se administratoru na broj telefona 022/886-114 lokal 104 ili na e-mail adresu: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

1. ZAHTJEV ZA IZDAVANJE DUPLIKATA/PRIJEPISA SVJEDODŽBE 32 KB
2. PRIMJER UPLATNICE 237 KB