Tko sam online? - Obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti!

. Objavljeno u Kutak pedagoga

"Jesmo li na Internetu prikazali sebe onakvima kakvi zapravo jesmo?"

"Predstavljamo li se u najboljem svijetlu ili pak na način da naša „virtualna osobnost“ gotovo uopće nema dodirnih točaka s onime kakvi smo u stvarnosti?"

1. TKO SAM JA ONLINE? 645 KB

Kako razgovarati s djecom o sredstvima ovisnosti? - Obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti!

. Objavljeno u Kutak pedagoga

„Postavite jasna obiteljska pravila i granice i budite u tome dosljedni.“

„Vaša će djeca prepoznati napore koje ulažete kako biste se međusobno povezali.
Činite to često i otvoreno tijekom njihovih najosjetljivijih godina odrastanja.“

1. KAKO RAZGOVARATI S DJECOM O SREDSTVIMA OVISNOSTI 112 KB

Kako je biti roditelj adolescenta

. Objavljeno u Kutak pedagoga

Roditeljstvo kao takvo nije lak posao, a još je izazovnije biti roditelj adolescenta, posebice kada se ne može umanjiti osjećaj da su djeci postali bitni samo vršnjaci.

Bez obzira na povećanu želju i potrebu za pripadanjem vršnjačkoj skupini, roditelji ne prestaju biti važni svojoj djeci. Stoga je važno njegovati odnos s mladima, pružati im sigurnost, podršku uz jasne granice i pravila, kako bi se mogli razvijati u zdrave i proaktivne pojedince.

1. KAKO JE BITI RODITELJ ADOLESCENTA? 780 KB

Samovrednovanje strukovnih zanimanja - Anketa za roditelje

Poštovani roditelji,

Škola provodi Samovrednovanje strukovnih zanimanja pri Agenciji za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

U SŠ Ivana Meštrovića Drniš, u ovoj školskoj godini, Samovrednovanje se provodi u usmjerenjima: Ekonomist (4.god), Elektrotehničar (4.god), Elektroinstalater (3.god), Elektromehaničar (3.god) i Prodavač (3god).

Uz mišljenje profesora i učenika, i mišljenje Vas roditelja, čija djeca pohađaju neko od navedenih usmjerenja, neizostavno je i od izuzetne važnosti, kako bismo dobili realan uvid u kvalitetu provođenja strukovnih zanimanja.

Molimo vas da pristupite rješavanju ANKETE na navedenom linku:

Ankete će biti aktivne do petka 26.6.2020.

Ukratko o samovrednovanju

Samovrednovanje škola je proces sustavnog i trajnog praćenja, analiziranja i preispitivanja vlastite prakse s ciljem unapređivanja rada škole. Bit procesa je promicanje kontinuiranog unapređenja kvalitete u ozračju otvorenosti i međusobnog povjerenja kojima se pridonosi transparentnosti i usporedivosti na europskoj razini.
Samovrednovanje je temelj napretka zajednice i društva u kojem živimo. Vaš i naš cilj je povezati se u zajednicu škola, zajednicu koja teži napretku, suradnji i izvrsnosti.

Unaprijed zahvaljujemo!

Pedagoginja škole,
Anita Goreta, mag. paed. i mag. philol. educ. franc.

Kurikulum - Međupredmetne teme

1. KURIKULUM - MEĐUPREDMETNE TEME 1,03 MB
2. KURIKULUM MEĐUPREDMETNE TEME "GRAĐANSKI ODGOJ I OBRAZOVANJE" 599 KB
3. KURIKULUM MEĐUPREDMETNE TEME "ODRŽIVI RAZVOJ" 585 KB