Grupni i individualni savjetodavni rad

. Objavljeno u Obavijesti

Poštovani učenici i roditelji,

U ovom vremenu globalne krize, uvelike nam pomaže povezati se s drugima, a i sam razgovor može biti ljekovit i poticajan.

U sklopu edukacije iz psihoterapije – smjer logoterapija, edukantica Ana Lucić, psihologinja, volonterski će obavljati individualne savjetodavne razgovore te grupni savjetodavni rad, koji će više biti usmjeren na psihoedukativni sadržaj (teme kao što su sloboda, odgovornost, životni smisao, patnja, krivnja, vrijednosti, prevencija ovisnosti, interpersonalni/partnerski odnosi, dostojanstvo, kriza). Teme bi se prilagođavale i interesima potencijalne grupe učenika koji bi se željeli uključiti te se mogu odnositi na bilo koji aspekt mentalnoga zdravlja.

Važno je napomenuti da je prvo pravilo grupnoga rada povjerljivost sadržaja, tj. sve što bi se iznosilo na navedenoj grupi ne bi smjeli iznositi (pričati) van te grupe. Stoga se pozivaju svi učenici koji bi željeli nešto naučiti vezano za mentalno zdravlje, ali i oni koji bi bili voljni podijeliti neka svoja osobna iskustva da se jave.

O vremenu i prostoru održavanja, učenici će biti naknadno obaviješteni, te bi se navedeno uskladilo s njihovim ostalim obvezama.

Ukoliko je netko zainteresiran za grupni ili individualni savjetodavni razgovor, može se javiti pedagoginji škole ili direktno psihologinji Ani Lucić (e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. ili na broj mobitela: 0958253189).

"Kada više nismo u mogućnosti promijeniti situaciju - izazvani smo promijeniti sebe!"
(Viktor Frankl)