Učenice naše škole posjetile Upravni odjel za gospodarstvo, financije i društvene djelatnosti grada Drniša

Junior ambasadorice EU parlamenta Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš iz prvog, drugog i trećeg razreda ekonomista posjetile Upravni odjel za gospodarstvo, financije i društvene djelatnosti grada Drniša gdje su ih primile gđa. Ivana Sučić i Marija Vukušić.

Učenice su kroz razgovor upoznale predstavnice grada o budućim aktivnostima koje će provoditi kroz lokalni projekt "Girls own STEM" s nazivima: SEPS Pametna zabava na javnom prostoru / Smart entertainment in public space i Cibus za bolji život.

Zadovoljstvo nastavkom dobre suradnje predstavnice grada dogovorile su konkretne aktivnosti za provođenje budućih aktivnosti s učenicama u pogledu omogućavanja korištenja adekvatnog gradskog prostora za mlade. Ciljevi obaju projekata isprepletni su i tiču se povezivanja mladih na aktivna druženja, savjetovanje o zdravoj prehrani, promicanjem volonterizma i pozitivnih stvari u svakodnenom životu.

Junior ambasadorice ovim aktivnostima kroz projekte "Girls own STEM" nastavljaju s senior ambasadorima i dalje promicati digitalne vještine, povećanje digitalne pismenost jer samo digitalno pismene osobe imaju različite mogućnosti razvoja i zapošljavanja u zemlji u kojoj žive i u bilo kojoj drugoj članici Europske unije.

Krovna institucija Udruga Bioteka financira projekt sredstvima tvrtke 3M putem međunarodne zaklade Global Giving i uz potporu tvrtke Met Croatia.