"Planirajte svoj novac, posadite svoju budućnost" - održano predavanje "Euro, naš novac"

EPAS Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš i ove se godine nizom aktivnosti uključila u obilježavanje Svjetskog/Europskog tjedna novca.

Predstavnici Hrvatske narodne banke Dejana Rebernik, direktorica Edukacijskog centra HNB-a i Andrea Dubravčić, suradnica u Sektoru za gotov novac, učenicima i nastavnicima održale su edukativno predavanje na temu "Euro, naš novac" u prostoru velike gradske vijećnice Grada Drniša.

Učenici su kroz predavanje upoznali obilježja novčanica i kovanica eura, zaštitna obilježja novčanica i kovanica eura te načine provjere njihove autentičnosti, a saznali su i osnovne informacije o djelovanju Hrvatske narodne banke u Eurosustavu, nakon što je Republika Hrvatska, 1. siječnja 2023., postala 20 članica Europske unije u kojoj je euro službeno sredstvo plaćanja.