Obilježavanje Svjetskog dana osoba s Downovim sindromom

Učenici i nastavnici Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš obilježili su Svjetski dan osoba s Downovim sindromom zajedničkim fotografiranjem na Poljani.

Učenici su zajedno sa svojim nastavnicama Ivanom Juričev-Jelovčić i Marijanom Mijat na današnji dan obukli dvije različite čarape kako bi se podsjetili da različitosti obogaćuju naše živote i kako bi podigli svjesnost o poteškoćama, ali i posebnim kvalitetama osoba s Downovim sindromom.

Današnji dan, 21. ožujka odabran je kao dan osoba s Downovim sindromom zbog simbolike brojeva 21 i 3. Downov sindrom označava pogrešku u 21. paru kromosoma na kojem umjesto dva, ponekad nastanu tri kromosoma. Diljem svijeta današnji se dan obilježava oblačenjem dviju različitih čarapa i širenjem informacija o sindromu.

Zajedničke fotografije i plakati objavljeni su na školskim oglasnim pločama, a akciju je podržala i nastavnica Marija Kisić.

Tekst i fotografije: Marijana Mijat