Naše učenice gostovale na Radio Drnišu povodom Međunarodnog dana osoba s Downovim sindromom

Povodom Međunarodnog dana osoba s Downovim sindromom junior ambasadorice EU parlamenta Gabriela Bitunjac, Lana Elez, Katarina Knežević i Mia Džapo gostovale su u emisiji Radio Drniša.

Učenice su govorile o akciji solidarnosti "1 euro = 21 osmijeh" koja se provela zajedno s još tri EPAS škole iz Knina, Sinja i Rijeke za Centar za odgoj i obrazovanje Juraj Bonaći podružnica Sinj u kojoj su naši učenici pokazali 100% odaziv i podržali akciju.

Učenice su iznijele podatke o broju osoba s Downovim sindromom u Hrvatskoj koji prema registru iznosi 1962 osobe.

I ove godine provođenjem aktivnosti želja je potaknuti zajednicu na veće poštovanje prava ljudi s Downovim sindromom za poboljšanje njihova položaja u društvu. Dragi naši, sretan Vam dan 21. ožujka 2023.

EPAS škola Ivana Meštrovića Drniš!