Održano 1. MŽSV Šibensko-kninske, Zadarske, Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske županije – podsektor poslovna administracija

Održano je 1. MŽSV Šibensko-kninske, Zadarske, Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske županije – podsektor poslovna administracija na kojemu je sudjelovalo ukupno 23 nastavnika putem platforme Teams.

Teme su bile šarolike, ali s poveznicom, eTwining, EU, održivi razvoj i učenici. Teme i predavači bili su iz svih sektora i krajeva Hrvatske:

1. Održivi razvoj u mediteranskoj regiji - Dr.sc. Lidija Pavić-Rogošić, dipl.ing.arh. osnivačica i direktorica ODRAZ-a - organizacija civilnog društva koja potiče i pruža potporu provedbi promjena usmjerenih prema održivosti.
  2. Informativno predavanje na temu eTwinning, Ana Marketin Sedlar dipl.ing. strojarstva, prof. savjetnik, eTwinning Abasador - Strojarska i prometna škola Varaždin.
  3. Učenik potrošač - prava potrošača u RH/EU - Tanja Popović Filipović – voditeljica programskog poslovanja Centra za edukaciju i informiranje potrošača.
  4. EU u školama - Stipe Španja Europe Direct Šibensko-kninske županije.
  5. Projektne aktivnosti u predmetu Vježbenička tvrtka, Tatjana Bašić, dipl.oec. prof.savjetnik Ekonomsko - birotehnička i trgovačka škola Zadar.

Voditeljica MŽSV-a za Dalmaciju podsektor poslovna admnistracija Martina Jerković univ.spec.oec. zajedno s svim sudionicima skupa izrazila je iznimno zadovoljstvo novostima i informacijama koje se moglo čuti na svih pet stručnih predavanja.