Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš i Ekonomska škola Šibenik obilježile Dane rujanskog rata

Dane rujanskog rata obilježile su Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš škola ambasador EU parlamenta i Ekonomska škola Šibenik tribinom Obrambeni rat i gospodarstvo šibensko-kninske županije.

Predavači Nikola Vukošić dipl. pravnik kriminalist ratni načelnik PU Šibensko-kninske županije, Zdravko Petković dipl.oec. direktor TLM u vrijeme rata i Dragan Radeljak, pukovnik predsjednik Udruge 142. brigade upoznali su učenike s kronologijom razvoja rujanskog rata, obrane Šibensko - kninske županije i njenih vitalnih gospodarskih resursa prometnica, vodnih crpilišta, plovnih putova, industrije te sprečavanje stradavanja stanovništva kao jednog od tri ključna proizvodna faktora u procesu proizvodnje.

Na kraju tribine prikazan je povijesno-edukativni film autora Ante Vukušića novinara HRT i Joška Vukušića koje su pogledali učenici srednjih škola Drniš i Ekonomske škole Šibenik

Svrha je stvaranje sjećanja pregledom arhivskog materijala organiziranjem predavanja o rujanskom ratu živućih sudionika toga vremena kod mladih generacija.

Obilježavanje dana rujanskog rata dviju škola organizirale su profesorice Kristina, Martina, Marija uz svesrdnu podršku i potporu ravnatelja škola Hrvoja Pekasa i Igora Fridricha.