Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš i NP Krka ugostili nastavnika i učenike iz francuske katoličke škole Pierre-Marie-Théas Montauban

Nastavnik Emmanuel Prevoust i učenici stigli su u Hrvatsku u nedjelju. Dobrodošlicu su im poželjeli djelatnici škole Martina Jerković i Ivan Barišić, učenici prijatelji iz projekta "Covid-19 a new deal in the European Tourism sector" i to: Duje Cigić, Marija Marin, Mia Džapo, Ella Vukušić i Katarina Knežević te fra. Stojan Damjanović s Franjevačkog samostana Visovac.

U prostorima NP Krka danas je obavljen sastanak između predstavnika domaćina iz NP Krka gospođe Katie Župan, Marina Malenice, Ive Jelčić Šikić te ravnatelja škole prof. Hrvoja Pekasa, prof. Martine Jerković, i prof. Emmanuela Prevousta s učenicima. Na sastanku su potvrđeni već dogovoreni zadaci i aktivnosti za učenike između profesora i djelatnika NP Krka.

Ravnatelj srednje škole prof. Hrvoje Pekas istaknuo je da će i dalje podupirati ove vrste aktivnosti od velike važnosti za Srednju školu Ivana Meštrovića Drniš, te naglasio kako vjeruje da će se suradnja koja je započeta kroz eTwinning projekte koje je vodila prof. Martina Jerković s vrlo respektabilnom školom i fakultetom iz Francuske nastaviti s još većim intenzitetom.

Za boravak učenika u Drnišu zadužena je prof. Martina Jerković, a za radnu praksu u NP Krka gđa. Iva Jelčić Šikić. Vjerujemo u nastavak dobre suradnje između škola, gradova, županije Šibensko-kninske i država a posebno i u promociju našeg predivnog Nacionalnog parka Krka.