Dan planeta Zemlje

Junior ambasadori EU parlamenta 4g razreda ekonomisti Ivana ikica, Elizabet Dabro, Valerija Dizdar, Mate Goreta, Luka Bilać, Laura Bukarica i Andrija Čupić s senior ambasadoricom Martinom Jerković povodom obilježavanja Dana planete Zemlje posjetili su Gradsku čistoću Drniš d.o.o.

Riječi dobrodošlice izrazio im je direktor poduzeća Marinko Šindilj koji ih je ujedno proveo te pojasnio kompletno funkcioniranje sistem rada reciklažnog dvorišta koje je financirano djelom sredstava iz EU fondova. Učenici su slušali korisno predavanje te su međusobno komentirali što sve oni rade na očuvanju okoliša i recikliranja kod kuće i u školi gdje sakupljaju stari papir.

Cilj i svrha reciklažnog dvorišta jest prvenstveno povećanje stope odvojenog prikupljenog komunalnog otpada, povećanje stope recikliranja i zaštita okoliša te povećanje kvalitete života građana Drniša a shodno tome težnja ka što boljem ostvarenju 13., 14., i 15., ciljeva Održivog razvoja UN – SDGs.