Posjet europarlamentarke Željane Zovko

Srednju školu Ivana Meštrovića Drniš danas je u sklopu programa EPAS posjetila zastupnica u Europskom parlamentu Željana Zovko jer je škola slavila jednogodišnji status Škole ambasadora Europskog parlamenta.

Cilj projekta je podići razinu informiranosti mladih o Europskoj uniji kao i svijest o vrijednostima i pravima koje imaju.

Zastupnicu Zovko ugostili su senior ambasadori Martina Jerković i Marija Mazalin, a junior ambasadori učenice Lana Solomun, Paula Goreta, Anatea Čavala i Anđela Matić prezentirale su dosadašnji rad svih junior ambasadora. Riječi dobrodošlice poželjeli su ravnatelj škole Hrvoje Pekas te predstavnici Grada Drniša i Županije Šibensko-kninske.

Nakon prezentacija zastupnica je zahvalila na divnom prijemu te učenicima govorila o svom radu i aktivnostima koje provodi u Europskom parlamentu.

Zastupnica je posjetila i spomenik kulture Vrelo života te se interesirala o kulturno-povijesnoj baštini grada Drniša i okolice. Na povratku je posjetila Otavice i crkvu Presvetog Otkupitelja, posljednje počivalište velikog hrvatskog kipara Ivana Meštrovića.