Konjički klub Kolan održao predavanja učenicima 2. razreda opće gimnazije, ekonomistima i elektrotehničarima Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš

U petak, 18.3.2022. godine, u SŠ Ivana Meštrovića Drniš, Konjički klub Kolan održao je predavanja učenicima 2. razreda opće gimnazije, ekonomistima i elektrotehničarima.

Namjera projekta „ZAVOLONTIRAJ SE“ je potaknuti veći broj učenika Medicinske škole Šibenik te Srednje škole Ivana Meštrovića – Drniš na uključivanje u volonterski program Konjičkog kluba Kolan.

Volonterski program koji će se provesti omogućuje mladima da u ugodnoj atmosferi steknu nova iskustva i znanja te da svojim aktivnim djelovanjem doprinesu kvalitetnijem životu sugrađana. Kroz ovaj projekt žele također i podignuti svijest javnosti o važnosti terapija pomoću konja za djecu s poteškoćama u razvoju te omogućiti lakše provođenje programa u budućnosti. Projekt financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Tekst: Anita Goreta, pedagoginja