SOS Rijeka, Prva riječka hrvatska gimnazija i Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš

Juniori ambasadori ekonomisti Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš zajedno s junior ambasadorima Prve riječke hrvatske gimnazije i senior ambasadori realizirali online izlaganje/radionicu s civilnom udrugom SOS Rijeka i gđom. Mirelom Pašić.

Gospođa Pašić je junior ambasadorima kroz jednosatno druženje pojasnila ulogu udruga civilnog društva na lokalnoj, regionalnoj i nacionalnoj razini. U daljnjem tijeku predavanja u kojem je sudjelovalo 30 sudionika razgovaralo se o načinu većeg uključivanja mladih u rad udruga kao i o problematici prevencije maloljetničkog nasilja.

Poseban dio predavanja i razgovora vodio se na temu Europske unije i njezine uloge u radu udruga civilnog društva te veće edukacije mladih upravo iz oblasti socijalno-humanih vrijednosti i vještina.

Martina Jerković univ.spec.oec.