Obilježen svjetski Dan pripovijedanja u Srednjoj školi Ivana Meštrovića Drniš

Povodom svjetskog Dana pripovijedanja koji se obilježava 20. ožujka u cijelome svijetu, profesorica hrvatskog jezika Josipa Brakus s učenicima Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš organizirala je radionicu, a rezultat iste su plakati s pripovjednim tekstovima naših vrijednih učenika.

Sudjelovali su učenici 1.g (ekonomisti), 1.m (administratori) i 4.g (ekonomisti) razreda.

Učenice 4.g razreda (ekonomisti): Karmen Bešker, Marija Dželalija, Magdalena Elez, Wanessa Goreta, Iva Grcić i Marija Lučić uredile su plakat sa stvaralačkim zadatkom. Zadatak je bio – zapisati pripovijedanje njihovih djedova i baka.

Učenici 1.m razreda (administratori) gostovali su razredu 1.g (ekonomistima) i ispripovijedali bajku Cvilidreta (učenik Marin Ivić).

Učenice 1.g razreda (ekonomisti): Marija Begonja, Iva Baković, Marijeta Ćevid, Maja Silov i Lana Solomun su pripovijedanjem o ljubavi princeze Miljeve i kneza Bogdana razveselile su učenike 1.m razreda (administratori).

Međusobnim gostovanjem, pripovijedanjem, zapisivanjem usmenih priča u vlastitoj široj obitelji i izradom plakata kao rezultata navedenih aktivnosti, obilježen je Dan pripovijedanja u našoj Školi.

Fotografije: Josipa Brakus, prof.
Tekst: Robertina Hrstić, mag. bibl.