Posjet učenika Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš Franck Akademiji u Zadru

Učenici 1.f razreda posjetili su Franck Akademiju u Zadru. Predavanje se održalo u službenim prostorijama tvrtke Franck d.d. uz mentorstvo bariste Zorana Trkulje. Od 2011. do 2013., kao član Speciality Coffee Association of Europe, bio je jedan od organizatora i osjetilni sudac na hrvatskom prvenstvu barista.

U pratnji nastavnika Siniše Jelovčića iz predmeta Ugostiteljsko posluživanje, učenici su slušali predavanje o podrijetlu kave, proizvodnji sirovine, lokalitetima i klimatskim uvjetima za uzgoj kave, preradi od sirovine, poluproizvoda do gotovih proizvoda i burzi gdje se kava nudi tržištu.

Nakon stručnog predavanja popraćenog PowerPoint prezentacijom, učenici su u prakseološkom dijelu pripremali tople napitke Franck kave i usavršavali „Latte art“ odnosno „Coffee design“ tehnike u posluživanju kave.