Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš odabarna za pilot projekt Škola budućnosti

Na objavljeni natječaj za projekt Škola budućnosti - Inovativni STEAM program iz umjetne inteligencije koji je trajao do 31.siječnja 2021. godine javila se Martina Jerkovć univ.spec.oec., te je između više od 250 škola diljem Hrvatske i susjedstva među 60 izabranih škola izabrana i Srednja škola Ivana Meštrovića Drniš.

Cilj je smanjivanje jaza koji postoji između IT sektora i obrazovanja stvaranje tehnološke budućnost najmlađih uzrasta i pomaganje školama prilikom uvođenja u svijet umjetne inteligencije i postavljanje Hrvatske među predvodnike u učenju umjetne inteligencije kod mladih uz poticanje na inovativnost i poduzetništvo.

Škola budućnosti krenut će s radom polovicom ožujka. Odabrane će škole formirati grupe učenika koji će biti uključeni u projekt i istraživanjem UN ciljeva održivosti.

Učenici će odabrati jedan od ciljeva za koji su strastveni i ponuditi rješenje u obliku AI chatbota koji će doprinositi dostizanju tog cilja. Uz mentorstvo Infobipovih inženjera i stručnjaka učitelji i učenici odabrani u sklopu projekta prikupit će najnaprednija znanja i vještine na polju umjetne inteligencije.

Najbolja rješenja biti će kvalitetno nagrađena od glavnog, zlatnog, srebrenog i medijskog partnera.