Održana Zlatna večer matematike

Dana 03.12.2019. održana je Zlatna večer matematike. Zlatna večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Učenici naše škole su tradicionalno, šestu godinu za redom, sudjelovali na Zlatnoj večeri matematike. Predstavili su se kroz dva projekta:

BUS ZNANJA

Projekt "Bus znanja" započeo je u rujnu 2019. godine i trajat će cijelu školsku godinu 2019./2020., s mogućnošću produljenja. Projekt su zajednički osmislile profesorice matematike II. gimnazije iz Splita, III. gimnazije iz Splita i Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš.

Cilj projekta je pokazati aktualnost matematike u svakodnevnom životu i to izrađujući plakate zanimljivih tema, a ti se plakati prikazuju u Promet-ovim autobusima na oglasnom prostoru koji je za potrebe projekta ustupila tvrtka B1 plakati. Učenice Marta Bilić, Wanessa Goreta i Magdalena Elez su izrađivale plakate te ih predstavile na ZVM.

KULTURNI MATEMATIČKI KRAJOBRAZ

Kulturni matematički krajobraz je maketa koja predstavlja matematiku kao samostalnu državu podjeljenu na dvije provincije te niz županija koje predstavljaju i simboliziraju različita područja i dijelove matematike.

Učenici koji su sudjelovali: Katarina Gaurina, Antonio Vlaić, Antonio Gabrić, Ana Ćevid, Marcela Tolja, Ivana Barišić, Stella Bačić i Petra Marin.

Pohvale svim učenicima na izradi i odličnoj prezentaciji makete na ZVM, naime tijekom večeri učenici su dobili niz pohvala kako od kolega sudionika tako i od ostalih profesora matematike.

Učenicima srednjih i osnovnih škola te svim ostalim posjetiteljima Zlatne večeri matematika je približena kao zanimljiv i atraktivan predmet te kao sveprisutna znanost.