Edukativnim predavanjem obilježen rujanski rat

Povodom obilježavanja početka rujanskog rata dana 17.09.2019. godine edukativno predavanje učenicima prvih razreda Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš održao je predsjednik Udruge 142. drniške brigade Dragan Radeljak u Glazbenoj školi Krsto Odak Drniš.

Učenici su zajedno s v.d. ravnateljicom Martinom Jerković, pedagoginjom Anitom Goretom i profesorima škole poslušali priču o ratu i teškoćama u obrani drniškog kraja iz usta živućeg svjedoka i sudionika tih povijesnih događanja. Sve je to kod učenika izazvalo zanimanje i veliku pažnju. Na kraju druženja učenicima je predstavljen informativno-povijesni film o 142. brigadi.