Drniški maturanti posjetili Sabor i Advent u Zagrebu

U sklopu provedbe plana i programa aktivnosti iz školskog kurikuluma realizirano je odgojno-obrazovno putovanje u Zagreb 07.12.2018. za maturante generacija 2018./2019., Srednje škole Ivana Meštrovića u Drnišu u pratnji profesora Martine Jerković, Ljiljane Bjegović, Irene Petrović Vranjković, pedagoginje Anite Gorete i pripravnice Josipe Begonje.

Tijekom jednodnevnog izleta realizirani su posjeti Saboru Republike Hrvatske i Adventu u Zagrebu. Dobrodošlicu učenicima i profesorima poželjela je zastupnica Šibensko-kninske županije Branka Juričev Martinčev u dvorani Josipa Šokčevića gdje je održano primanje s zastupnicom i njenim kolegom zastupnikom Željkom Glasnovićem. Učenicima se pridružio i gradonačelnik Drniša Josip Begonja koji se nalazio u Zagrebu iz poslovnih razloga. Kroz druženje učenicima su odgovarali na pitanja o aktualnim temama iz gospodarskog i političkog života.

Nakon druženja učenici su imali priliku uz pomoć stručnog voditelja upoznati osnovne činjenice iz povijesti Hrvatskog sabora i saborske zgrade, s ulogom Sabora o očuvanju hrvatskog jezika, funkcioniranju Sabora kao nacionalnog parlamenta države članice Europske unije. Učenici su iz galerije Sabora prisustvovali aktualnom satu sjednice Sabora te pratili rad zastupnika. Nakon završetka obilaska oko 14h svi smo se uputili u centar grada posjet Adventu u Zagrebu i događanjima koja su na otvorenom organizirana za posjetitelje.

Učenici su se ponašali zrelo i odgovorno u skladu s naravi samog putovanja. Izlet je protekao uz sjajnu atmosferu. Putovanje i realizacija planiranog sadržaja odgovornim i ozbiljnim ponašanjem učenika, kvalitetnom uslugom prijevoza Čupić te predanim pristupom profesora pratitelja i stručnog voditelja Hrvatskog sabora prošli su u najboljem redu na zadovoljstvo svih sudionika putovanja.