U Srednjoj školi Ivana Meštrovića Drniš obilježen Međunarodni mjesec borbe protiv raka dojke

S ciljem promicanja Nacionalnih programa i poticanja žena mlađe životne dobi koje nisu obuhvaćene Nacionalnim programima na brigu o zdravlju, Srednja škola Ivana Meštrovića, uz Grad Drniš, dala je potporu projektu "Ružičasti listopad", udruge SVE ZA NJU.

Učenici srednje škole u 13 sati i 30 minuta na gradskom trgu Poljana formirali su ružičastu vrpcu. Svaki učenik je dobio i edukativni letak "Mama budi zdrava" kojim se želi istaknuti važnost prevencije bolesti, koja ako je otkrivena u ranoj fazi može biti uspješno izliječena.

Projekt se provodi pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja uz podršku Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, društva Hrvatskog Crvenog križa, Ureda za udruge Vlade RH i Hrvatske Udruge za odnose s javnošću.