Učenici posjetili uređaj za pročišćavanje otpadnih voda

Učenici Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš, smjer ekonomisti, zajedno s prof. Martinom Jerković posjetili su uređaj za pročišćavanje otpadnih voda u Drnišu. Projekt kojim se unaprjeđenje vodoopskrbni i kanalizacijski sustav Grada Drniša i okolice vrijedan je gotovo 6,5 milijuna eura.

Dobrodošlicu učenicima poželjela je djelatnica komunalnog poduzeća RAD d.o.o. Mara Milovac ing. kemije koja je učenike upoznala o samom postupku rada postrojenja pročišćivača. Uređaj za pročišćavanje otpadnih voda sastoji se od početnog mehaničkog tretmana otpadnih voda, biološkog tretmana sa aktivnim muljem, te dijela sa tretmanom mulja.