Izvješće s jednodnevnog izleta u Dubrovnik

Na jednodnevni izlet na Dubrovnik krenuli smo u 7:00 h. Polazak je bio s autobusnog kolodovora Drniš. Putovali smo autobusom prijevoznika Dražan Čupić. Ukupno je sudjelovalo 46 učenika iz usmjerenja 3g ekonomisti i 3a opća gimnazija, profesorica voditelj Martina Jerković univ.spec.oec., profesor pratitelj Alen Tomić prof.njemačkog jezika i filozofije te profesorica gost Josipa Barišić mag.kom i inf.tehnologije.

Uz kraće zaustavljanje putem na odmorištu Mosor i polusatno u Neumu, stigli smo u 11:45 h u grad Dubornik na ulaz Pile.

Nakon upoznavanja s vodičem Sandrom Serdarević krenuli smo u obilazak grada i njegovih znamenitosti prema planu i programu izleta.

Nakon obilaska znamenitosti krenuli smo u muzej Marina Držića tu su se učenici podijelili u dvije grupe zbog skučenog prostora rodne kuće Marina Držića. Učenicima je omogućen besplatan ulaza u muzej. U međuvremenu dok su se grupe izmjenjivale stigli su iz galerije Talir izvorni umjetnički suveniri grada Dubrovnika. Nakon što su obje grupe izašle iz muzeja svim učenicima podijeljeni su suveniri. Polako se nastavilo s upoznavanjem grada i kulturno-povijesnih spomenika. Zatim smo s južnog ulaza krenuli u obilazak zidina grada na kojima se se učenici fotografirali i uživali u pogledu na grad Dubrovnik i prirodno okruženje. Veće gužve nije bilo te su se svi obilasci odvijali lijepo i u ugodnom vremenu.

Ostatak vremena učenici su imali slobodno vrijeme za sebe odmor i ručak koji su provodili u skupinama kako smo ih i savjetovali. Vodić ih je upoznao s mjestima povoljne kupnje jela, pića i traženja popusta prilikom plaćanja računa, jer kao domaći gosti imaju pravo na popust.

Sastali smo se kod Onofrijeve česme u 18h krenuli prema izlazu Pile oprostili od domaćina ukrcali svi u autobus i krenuli za Drniš. Pri povratku ponovno smo se zaustavili u Neumu i na odmorištu autoceste Dalmatina radi osvježenja, odlaska na wc, i bez poteškoća stigli u Drniš oko 23:30h.

Svi su učenici kroz razgovor iskazali zadovoljstvo i radost posjetom grada Dubrovnika. Cjelokupan izlet i organizacija prema njihovom mišljenju bili su izvrsni a i oni sami svi skupa bili su divni putnici posjetitelji i prijatelji jedni drugima na putovanju.

Voditelji putovanja

Martina Jeković