Izvještaj sa stručnog izleta u Park prirode Vransko jezero, Vrana d.o.o., Maraska d.d. i najbolju europsku destinaciju Zadar

Dana 16.4. 2016. 70 učenika Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš smjer ekonomisti i poljoprivrednici u pratnji voditelja Martine Jerković univ.spec.oec., Marka Radeljaka dipl.oec., i Damira Topića dipl.venternira i gostiju izleta Ljiljane Bjegović prof. i Marije Mazalin prof., posjetili su europsku naj destinaciju Zadar, Park prirode Vransko jezero, Vrana d.o.o. (poljokombinat) i tvornicu Maraska d.d.

U parku prirode Vransko jezero dočekali su ih Ivana Ribić dipl.ing.biol.  stručna suradnica za edukaciju s dvije djelatnice parka koje su učenike provele obilazak lokaliteta vidikovac Kamenjak i obilazak stručno poučne staze.

U Vrani d.o.o najvećem poljoprivrednom proizvođaču svježeg povrća, voća i jaja u Ravnim kotarima primio ih je gospodin Milivoj Milat voditelj vanjske proizvodnje te ih upoznao s veličinom prostora koje obuhvaća Vrana d.o.o. količinom proizvodnje, poslovnim partnerima kojima plasiraju voće povrće, mlijeko i meso, planovima o budućnosti ulaganja, biološkoj vrijednosti prostora na kojem se nalazi Vrana d.o.o., uspješnosti poslovanja i broju stalnih i sezonskih zaposlenika.

U tvornici Maraska d.d. učenici su podijeljeni u dvije grupe i primljeni od strane stručnih voditelja marketinga i proizvodnje koji su ih upoznali s Maraskom d.d. proizvodnim pogonom, procesom proizvodnje rakije i sokova, asortimanom koje Maraska d.d. ima planovima proširenja i stvaranja novih proizvoda marketing aktivnostima.

Na kraju stručnog posjeta izleta uslijedio je i kulturno-povijesni obilazak grada Zadra, a s kojim ih je kao gost putovanja upoznala Marija Mazalin prof. povijesti i umjetnosti. Crkva Sv.Donata, pet bunara, Pozdrav suncu i Morske orgulje.

Ovim putem voditeljica izleta Martina Jerković još jednom iskazuje veliku zahvalnost gospodinu Denisu Ikiću univ.spec.oec. iz Hrvatske gospodarske komore Zadar za pomoć u realizaciji ovog stručno edukativnog izleta i svim stručnim osobama koje su učenike primile i upoznale ih sa vrijednostima i važnostima pojedinih točaka destinacije Zadra i okolice.