Sudjelovanje u manifestaciji u čast operne dive Ester Mazzoleni

U Hrvatskom narodnom kazalištu u Šibeniku 11. svibnja 2024. održan je gala koncert u čast jedne od najvećih sopranistica i opernih diva, rođene Šibenčanke, Ester Mazzoleni. Manifestacija pod nazivom "Ester Mazzoleni se vraća kući" u organizaciji udruge "Volim Šibenik" započela je okruglim stolom u gradskoj knjižnici "Juraj Šižgorić". Otvorena je virtualna izložba u digitalnom alatu Artsteps 'Ester' koju je izradila učenica Antonia Lilić pod mentorstvom dr. sc. Ljiljane Zmijanović. Izložbu možete posjetiti OVDJE.

O liku i djelu Ester Mazzoleni su izlagali predstavnici udruge Diana i Stanko Ferić. U ime udruge turističkih vodiča izlagala je Antonija Slamić, a ranog sjećanja prisjetila se novinarka Jordanka Grubač uz paneliste gospodina Vojmira Roše i predstavnice Kolektiva 4B.

Široj publici približilo se bogatstvo vokalnog stvaralaštva Ester Mazzoleni, ali je predstavljena i budućnost glazbene scene, sadašnji i prijašnji učenici Glazbene škole Ivana Lukačića i njihovi gosti učenici glazbene škole Pavla Markovca iz Zagreba. Vođeni svojim mentorima su zakoračili u svijet operne literature inspirirani umjetnicama poput nje.

Koncert gala izveli su učenici pjevačkog odjela Glazbene škole Ivana Lukačića Šibenik, zbor srednje Glazbene škole Ivana Lukačića pod vodstvom prof. Ane Gović Blaće i učenici pjevačkog odjela glazbene škole Pavla Markovca Zagreb.

Skladbe Vivaldia, Puccinia, i drugih velikana opere izvodili su solisti Lucija Zmijanović, Janja Aja Avdagić i Tara Šolić, u klasi prof. Ane Grubić Miškić, prijašnji učenici glazbene škole, a sada studenti akademija Filipa Lovrić Caparin, Sara Koljnrekaj, Nada Tomica Klišanin, Andrea Paić, Ines Grubišić, te učenici solo pjevanja glazbene škole Pavla Markovca Zagreb Stipan Režić, Mia Vidaković i Ljubica Nikolić u klasi prof. Nataše Šurine, uz klavirsku pratnju prof. Kristine Pešić i Roberta Batelića. Program su vodili Lucija Kulić i Jakov Zmijanović. Portret Ester Mazzoleni kojeg je naslikala učenica Lucija Zmijanović pod mentorstvom akademskog kipara Daria Vukorepe uručen je Glazbenoj školi Ivana Lukačića. U sklopu manifestacije održan je seminar pjevanja pod vodstvom prof. Nataše Šurine.