Posjet Osnovnoj školi Kistanje u sklopu projekta "Kultura, turizam i strukovno obrazovanje"

Planiranim aktivnostima projekta Kultura, turizam i strukovno obrazovanje učenici EPAS junior ambasadori Hrvoje Durdov i Antonia Lilić smjer ekonomisti posjetili Osnovnu školu Kistanje sa svojom mentoricom Martinom Jerković univ.spec.oec.

Učenike je toplim riječima dobrodošlice dočekala ravnateljica škole Sanja Marasović Stručić, pokazala im lijepo uređenu školu, zatim uvela u kabinet informatike gdje su ih učenici čekali i veselo pozdravili sa svojim nastavnicima prof. Antonijom Copić i prof. Paškom Ivanovićem.

Nakon upoznavanja prionulo se spajanju na platformu Škole Budućnosti na kojoj je učenica Antonia po točkama online lekcija i snimljenih kratkih filmova učenicima uz moderiranje kolege Hrvoja pojašnjavala kako raditi prve korake pri spajanju heksapoda.

Hrvoje Durdov učenicima je pokazao praktični rad heksapoda kojeg je programirao a uz pomoć mobitela pokrenuo. Pozvao je učenike na probni rad heksapoda što su oni oduševljeno prihvatili i čekali red za samostalno isprobavanje rada heksapoda.

Prilikom posjeta naša nastavnica i učenici Osnovnoj školi Kistanje darovali su dva nova heksapoda. Upravo ovim aktivnostima edukacije i darovanja drugih nastojimo pozitivno djelovati na 4., 9. i 10., UN Globalnih ciljeva održivog razvoja.

Galeriju fotografija možete pogledati OVDJE.