Održano predavanje o nadolazećim EU izborima za Europski parlament 2024.

U Gradskoj vijećnici Grada Drniša maturanti Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš odslušali predavanje o nadolazećim EU izborima za Europski parlament 2024. godine koji će se održati 09. lipnja 2024. godine. Predavanje je održao Stipe Španja iz EU direct Šibenik uz sudjelovanje EPAS junior ambasadorice Josipe Goreta i moderiranje senior ambasadorice Martine Jerković.

Učenici su imali priliku obnoviti znanje o EU povijesti, a isto tako osvijestili su značaj i važnost izlaska na EU izbore 2024. godine jer glas svakog građanina EU odlučuje o tome kako će EU Parlament odlučivati o važnim stvarima: gospodarstvu, energiji i klimi ili mjestu Europe u svijetu.

Nakon predavanja maturanti su pogledali kratke motivacijske filmove te se ulogirali na platformu zajednoza.eu.

Što više ljudi glasa, to je naša demokracija snažnija!

Galeriju fotografija možete pogledati OVDJE.