Izvještaj sa županijskog natjecanja iz fizike

Ove godine, dana 27. veljače u našoj školi po prvi put održano je županijsko natjecanje iz fizike za osnovne i srednje škole. Učenici osnovnih škola natjecali su se u jednoj razini, odnosno grupi kroz rješavanje numeričkih i praktičnih zadataka. Učenici srednjih škola natjecali su se u četiri grupe u numeričkim zadacima.

Na natjecanju su sudjelovala 23 učenika u pratnji svojih mentora ili nastavnika; njih 10 bilo je iz osnovnih škola, dok ih je 13 bilo iz srednjih škola.

Županijsko povjerenstvo ispravilo je testove te objavilo liste konačnoga poretka. Potom je Državnome povjerenstvu poslan popis predloženih učenika s njihovim radovima za državno natjecanje na temelju zadanog postotka riješenosti ispita.

Vjerujem da je ovo dobar početak za našu školu i da će se nastaviti na dobrobit sviju.

Čestitke učenicima i njihovim mentorima na ostvarenom uspjehu!

Zahvaljujemo svima koji su pomogli i doprinijeli da se ovo natjecanje provede.

Ivana Grabić-Marin, prof.mentor