Promocija Studija obnovljivih izvora energije i energetske učinkovitosti učenicima 4b razreda

U školskoj 2015/2016 godini početi će s djelovanjem u Šibeniku dislocirani preddiplomski sveučilišni studijski program Energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora Sveučilišta u Zagrebu, uz sudjelovanje Fakulteta elektrotehnike i računarstva i Fakulteta strojarstva i brodogradnje.

S ciljem boljeg upoznavanja maturanata o mogućnostima koje će im ponuditi novi studij u Šibeniku Martina Jerković univ.spec.oec. pozvala je članove promotivne skupine prof. Zvonka Pešića i mr.sc. Petra Gardijana da učenicima 4b razreda smjer elektrotehničara održe promociju.

Članovi promotivne skupine istaknuli su kako će preddiplomski studij Energetike u Šibeniku biti strukturiran kao politehnički trogodišnji studij (šest semestara) sveučilišne preddiplomske razine, a izvodit će se u dva modula: modul Obnovljivi izvori energije i modul Gospodarenje energijom i energetska učinkovitost u Pomorskom inovacijskom centru iNavis. Predavat će profesori sa zagrebačkih Fakulteta elektrotehnike i računarstva te Fakulteta strojarstva i brodogradnje. Studenti ovog fakulteta imati će ista prava i obveze kao i svi ostali na javnim fakultetima u Zagrebu. Cilj je obrazovanje budućih prvostupnika u području obnovljivih izvora energije i energetske učinkovitosti, s posebnim naglaskom na praktična znanja i spremnost za zaposlenje u Šibensko-kninskoj županiji, ali i široj regiji.

Vrlo poučnu zanimljivu promociju koju su održali predavači poslušali su osim učenika pedagoginja Zdenka Kunac, prof.mentor Ivana Grabić-Marin i moderator power pointa Martina Jerković.