Projekt "Big Foot – Small Steps"

Učenice Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš, junior ambasadorice EPAS Iva Baković i Maja Silov sudjeluju u projektnim aktivnostima projekta Big Foot – Small Steps progama Erasmus+ Mobilnost mladih KA152.

U projektu koji provodi LAG "More 249" čija je glavna tema okupljanje mladih ljudi na temu okolišne održivosti i klimatskih promjena sudjeluje 36 mladih osoba iz šest država a uz Hrvatsku to su: Portugal, Turska, Sjeverna Makedonija, Italija i Rumunjska. Cilj projekta je održavanje zajedničkih razgovora, rasprave, razmjene prakse i prepoznavanja mogućnosti poticanja pozitivnih klimatskih promjena u vlastitim životnim sredinama.

Osim brojnih radionica svi sudionici projekta tokom boravka u Šibeniku imati će organizirane posjete Nacionalnim parkovima Šibensko-kninske županije Krka i Kornati te bogatoj kulturno-povijesnoj baštini.

Na poziv Meri Krnić voditeljice LAG "More 249" učenice je u projekt uključila njihova nastavnica koja u našoj školi provodi izvannastavnu aktivnost program EPAS Martina Jerković kroz koji se učenici upoznaju o vrijednostima EU, temama održivog razvoja i kružnog gospodarstva.

Provođenje projekta doprinosi ciljevima EU Youth Dialoga direktno cilju Održiva zelena Europa, a indirektno cilju Povezivanje EU s mladima.

Galeriju fotografija pogledajte OVDJE.