Obilježen Europski tjedan mentalnog zdravlja

Učenici 2.A i 3.A razreda Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš obilježili su Europski tjedan mentalnog zdravlja (od 23. - 28. svibnja) izradom pozitivnih poruka i prigodnog plakata. Ove godine tema je bila mentalno zdravlje zajednice i aktivnosti koje možemo poduzeti da bismo potaknuli sebe i svoje bliske osobe na povećanu brigu o mentalnom zdravlju.

Kako bi se priča o mentalnom zdravlju proširila, u akciju obilježavanja Europskog tjedna mentalnog zdravlja uključile su se još dvije srednje škole iz naše županije: Medicinska škola Šibenik i Ekonomska škola Šibenik.

Učenici iz sve tri škole pronašli su pozitivne poruke u literaturi i na internetu, napisali ih u obliku čestitki, ukrasili i proslijedili svojim kolegama u druge dvije škole te na kraju prezentirali na školskom panou.