Učiti kako učiti - preporuke za bolje učenje

Napisao/la Administrator . Objavljeno u Kutak psihologa

Kad dođe vrijeme intenzivnog ispitivanja znanja pred kraj školske godine, učenici se ponekad osjećaju preopterećeno i zabrinuto jer nisu sigurni hoće li uspjeti naučiti sve na vrijeme. Neki učenici imaju dojam da ne znaju odakle krenuti i kako se organizirati. A jedan dio je u strahu jer su otkrili da zapravo ne znaju kako bi trebali učiti.

Učenje je vještina koju možemo uvježbati. Postoje strategije koje nam u tome mogu pomoći, ali i neke preporuke koje olakšavaju proces učenja. Budući da su brojni naši i strani stručnjaci već izradili materijale za uvježbavanje učenja, evo nekih materijala koji mogu pomoći u organizaciji vlastitog učenja i u pružanju podrške onim učenicima kojima je to potrebno.

Slobodno se poslužite i drugim izvorima informacija koji mogu doprinijeti kvaliteti vlastitog, ali i tuđeg učenja.