Zahvale za donacije školskoj knjižnici

. Objavljeno u Školska knjižnica

U prošloj godini smo u školskoj knjižnici Srednje škole Ivana Meštrovića Drniš primili i zabilježili više donacija knjiga od strane privatnih osoba. Darovane knjige su upotpunile naš knjižni fond upravo na način koji nam je trebao, jer školske knjižnice su, svojim novčanim sredstvima usmjerene, prvenstveno, na lektiru i stručnu literaturu, a darovane knjige su štiva, u većini, rekretivnog, žanrovskog i dopunskog sadržaja, pa su knjige razveselile naše korisnike.

Knjige su nam darovali gđa Branka Tarle, g. Šime Pilić, učenice Marija Begonja i Božena Tetlo, g. Damir Andabaka, a poveliku količinu dobro očuvanih knjiga zanimljivih sadržaja iz područja povijesti, likovne umjetnosti, klasične književnosti te žanrovske beletristike – oko 1.300 različitih primjeraka – darovala je školskoj knjižnici gđa Emica Černi (rođ. Topić), građanka grada Zagreba porijeklom iz Siverića. Gđa Černi (rođ. Topić) poklonila je cijelu svoju pomno prikupljanu i čuvanu privatnu biblioteku našoj školskoj knjižnici.

Gradonačelnik g. Josip Begonja, u ime Grada Drniša, nije ni ove godine izostavio svoju, već tradicionalnu donaciju knjiga za zavičajnu zbirku naše knjižnice.

Svim darivateljima srdačno zahvaljujemo, u ime Škole, školske knjižnice i zahvalnih korisnika!

Robertina Hrstić, mag.bibl.